Ман Юнайтед може да отправи оферта за Галахър
Манчестър Юнайтед може да направи предложение за наем на испанския халф на Атлетико Мадрид Конор Галахър през зимния трансферен прозорец.
Укрепването на халфовата линия е приоритет за Юнайтед през 2026 г., но "червените дяволи“ не могат да си позволят скъпо попълнение през януари.
Поради това, опциите, включващи Адам Уортън, Карлос Балеба, Елиът Андерсън и Анджело Стилър, са изключени за януари, но журналистът Фабрицио Романо твърди, че Юнайтед може да се опита да привлече Галахър под наем.
Галахър е в Атлетико Мадрид от трансфера си от Челси за 34 милиона паунда през лятото на 2024 г. Галахър играе редовно, но не си е осигурил място в стартовия състав на Диего Симеоне, като е започнал само два мача от Ла Лига този сезон.
Нещо повече, самият Галахър е отворен за завръщане във Висшата лига и единственият въпрос е дали Атлетико ще се съгласи да пусне 25-годишния англичанин под наем за втората половина на сезона.
Романо добавя, че Юнайтед е правил запитвания за Галахър още през август, така че интересът на "Дяволите“ към Конор не е внезапен.
- Трабзонспор си връща Андре Онана под наем
- Коби Майнo е фаворит да замени Деклан Райс срещу Панама
- Бруно Фернандеш остава в Манчестър Юнайтед поне още един сезон
- Манчестър Юнайтед и Арсенал се включиха в битката за Алекс Скот
- От Аджаме до „Олд Трафорд“: мълчаливата история на Амад
- Ман Юнайтед направи ключова крачка към новия стадион за 100 000 зрители
- Гари Невил: Манчестър Юнайтед трябва да се насочи към Нмеча
- Манчестър Юнайтед набеляза Самървил за заместник на Рашфорд
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]