Клоп: Не искам да умра в съблекалнята
Бившият мениджър на Ливърпул Юрген Клоп отвори вратата за завръщане в клуба от Мърсисайд.
Клоп напусна Ливърпул в края на сезон 2023/24 след близо девет години в клуба от "Анфийлд“. Юрген обясни напускането си, като каза, че "му е свършила енергията“.
Въпреки че Клоп в момента не му липсва треньорската работа, Юрген не е изключил възможността да стане треньор отново в бъдеще. И може би това ще бъде отново Ливърпул.
"Казах, че никога повече няма да тренирам друг отбор в Англия. Това означава, че ако се върна, ще бъде Ливърпул.
Така че да, теоретично е възможно.
Какво трябва да се случи, за да искам да се върна? Дори не знам точно какво би било. Обичам това, което правя сега. Не ми липсва треньорската работа. Не ми липсва. Тренирам, но е различно, не с играчите.
Не ми липсва треньорската работа. Да стоя под дъжда два часа и половина или три часа – не ми липсва. Също така не ми липсват пресконференции три пъти седмично.
Десет или дванадесет интервюта седмично – не ми липсват. Не ми липсват. Не ми липсва да съм в съблекалнята. Тренирал съм около 1080 мача, така че съм бил в съблекалнята много, много често.
Не искам да умра в съблекалнята. На 58 години съм. Може би си мислите, че съм стар, но за другите не изглеждам толкова стар. Това означава, че бих могъл да взема решение след няколко години. Но не знам. Трябва ли сега да реша дали ще бъда треньор отново? Слава Богу, не е нужно. Мога само да си го представя в бъдеще“, заяви Клоп.
- Ясно е какво мисли ръководството на Ливърпул за Салах
- Слот обясни отсъствието на Салах срещу Лийдс
- Ал-Хилал се интересува от Салах
- Мърфи: Салах мисли, че светът се върти около него
- Собослай: Не разбирам какво става
- Невил: Ливърпул се самоунищожи
- Салах избухна срещу Ливърпул и Слот
- Ливърпул два пъти изпусна Лийдс за полувреме (видео)
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]