Контузия на футболист прекрати мач в Англия

Мачът между Акрингтън Стенли и Транмиър Роувърс за Трофея на Футболната Лига бе прекъснат снощи и остана незавършен, след като играчът на домакините Том Бендер получи сериозна травма. Предположенията са, че 18-годишният футболист е с фрактура на врата си, но други източници твърдят, че играчът е само с тежко мозъчно сътресение. Инцидентът се случи в 38-та минута на двубоя при резултат 2:1 за гостите, когато футболистът на Акрингтън, който играе под наем от Колчестър се сблъскал едновременно със своя вратар Данбевин и Лукас Акин от Транмиър.

Намиращите се наблизо играчи веднага реагирали на инцидента и повикали лекарите да влязат на терена. Медицинската помощ за уелския младежки национал продължила повече от 30 минути, след което в състояние безсъзнание е бил изнесен на носилка, с кислородна маска и покрит с плащ, и доставен в най-близката болница.