Гюндоган: Головете ще дойдат за Вирц


Н. Гавазов

Бившият халф на германския национален отбор Илкай Гюндоган защити халфа на националния отбор и Ливърпул Флориан Вирц, който е критикуван за слабото си представяне в клуба. Вирц се присъедини към мърсисайдци през лятото, като направи една асистенция в 10 мача.

"Бих искал да видя по-задълбочен анализ [на играта на Вирц], вместо да се фокусираме само върху асистенциите. Всеки, който не вижда изключителните качества на Фло, наистина не разбира много от футбол. Да наречем този трансфер провал вече е преувеличение.

Сигурен съм, че головете и асистенциите ще дойдат много скоро – ако не през октомври, то през ноември. Никой играч или човек на този свят не може напълно да се изолира от това количество шум. Винаги ти се отразява.

Въпреки това, вярвам, че Фло, предвид огромния си талант, ще премине през този етап. Това би било изключително важно и за германския национален отбор. Лично аз нямам никакви съмнения, това е само въпрос на време“, заяви Гюндоган.

121