Холанд и Гласнер номер едно във Висшата лига през септември
Ерлинг Хoланд от Манчестър Сити и Оливър Гласнер от Кристъл Палас бяха обявени съответно за Играч на месеца и Мениджър на месеца във Висшата лига за септември.
Холанд направи феноменален старт на новия сезон, като отбеляза пет гола и направи една асистенция само в три мача от Висшата лига за Сити през септември.
Холанд започна месеца с два гола срещу Манчестър Юнайтед, вкара срещу Арсенал и след това добави още два срещу Бърнли.
25-годишният норвежец победи Даичи Камада, Янкубу Минте, Робин Руфс, Гранит Джака и Мартин Субименди за наградата Играч на месеца.
Холанд беше обявен и за Играч на месеца във Висшата лига през август 2024 г., април 2023 г. и август 2022 г.
Гласнер, чийто отбор удължи серията си без загуба до 19 мача във всички състезания, бе обявен за Мениджър на месеца за първи път в кариерата си.
Отборът на Гласнер започна септември с равенство 0:0 срещу Съндърланд, преди да победи Уест Хем (1:2) и Ливърпул (2:1).
51-годишният австриец победи Хосеп Гуардиола от Манчестър Сити, Микел Артета от Арсенал и Режис льо Бри от Съндърланд в борбата за наградата.
- Гуардиола похвали Манчестър Сити след успеха над Брентфорд
- Манчестър Сити разби Брентфорд и се доближи на две точки от Арсенал
- Гибс-Уайт и Гуардиола спечелиха наградите на Висшата лига за април
- Евертън спря Сити, Форест оцеля, а битката във Висшата лига се нажежи
- Брентфорд няма да спре Ман Сити
- Манчестър Сити е близо до нов договор с Гвардиол
- Рене Мюленстийн: Ман Юнайтед не бива да се оправдава, че е рано за титлата
- Ман Сити договори нов контракт с Фил Фодън до 2030 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]