Марто Петров и Болтън разгромени от Челси (видео)

Челси разгроми като гост Болтън с 5:1 в мач от Висшата лига на Англия. Българинът Мартин Петров игра цял мач за своя тим и дори се отчете с асистенция при единственото попадение на домакините. Даниел Стъридж откри резултата във втората минута с глава след центриране на Хуан Мата от корнер.

Само три минути по-късно Франк Лампард удвои резултата. В 26-ата минута Стъридж с далечен удар хвана неподготвен вратаря на домакините Адам Богдан и направи резултата класически. Секудни по-късно Франки Лампард се възползва от груба грешка в защитата на Болтън реализира за 4:0.

Минута след почивката Марто Петров центрира от пряк свободен удар и там Дедрик Боята надскочи защитниците на Челси и прати топката в мрежата на Чех. В 58-ата минута Франк Лампард оформи своя хеттрик, а с това и крайния резултат в срещата.