Пеп обясни кой аспект е подобрен в Купата на Лигата
Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола говори за аспекта от играта на "гражданите“, който са успели да подобрят благодарение на гостуването на 1/16-финалите за Купата на Лига срещу Хъдърсфийлд Таун (2:0).
"Изиграхме качествен мач, като значително засилихме защитата си и постигнахме положителен резултат благодарение на притежанието си на топката. През целия мач нашите противници създадоха само една реална заплаха за нашата врата, в продължение на почти 90 минути. С 10 години опит в играта за Купата на Футболната асоциация и Купата на Лигата, разбирам колко трудни могат да бъдат гостуванията срещу клубовете от Чемпиъншип и Лига 1 и винаги се подготвяме отговорно за подобни мачове“, заяви Гуардиола, цитиран от Manchester Evening News.
В 1/8-финалите на състезанието Манчестър Сити ще гостува на уелския Суонзи Сити.
- Манчестър Сити пое инициативата в битката за титлата след успех над Арсенал
- Гуардиола: Раздялата с Бернардо Силва ще бъде най-трудната
- Холанд: Не усещам напрежение преди „финала“ с Арсенал
- Гуардиола: Загуба от Арсенал може да сложи край на битката за титлата
- Артета: Арсенал отива на „Етихад“ само за победа
- Хаман: Давам предимство на Ман Сити
- Холанд: Сблъсъкът с Арсенал е като финал за титлата
- Ман Сити ще потопи Арсенал в Манчестър
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]