Алегри спрял трансфера на Мейнян в Челси
През юни Челси е бил на крачка от закупуването на вратаря на Милан Мик Майнян за 18 милиона евро. Лондонският клуб възнамеряваше да използва френския футболист като основен вратар на Световното клубно първенство, съобщи La Gazzetta dello Sport.
Според източника, старши-треньорът на "росонерите“ Масимилиано Алегри , който се завърна в клуба на 30 май, веднага след като встъпи в длъжност, започнал да настоява да не се продава Майнян на Челси. В резултат на усилията на италианския специалист, трансферът на вратаря на Милан в английския отбор бил провален.
Майнян играе за "росонерите“ от лятото на 2021 г. Настоящият трудов договор на играча с клуба е до лятото на 2026 г. Според информация, предоставена в портала Transfermarkt, пазарната стойност на играча е 25 милиона евро.
- Челси изпревари Интер за защитник на Аталанта
- Мареска е готов да започне ерата си в Ман Сити със смел трансфер на защитник на Челси
- Енцо Фернандес: Мондиал 2026 е по-конкурентен от този в Катар
- Кои футболисти от Висшата лига трябва да сменят отбора си това лято?
- Реал Мадрид договори личните условия с Енцо Фернандес
- Грандовете от Висшата лига следят Ясин Аяри
- Кукурея: Не се замислих за секунда, когато Реал Мадрид ме поиска
- Моуриньо настоява Реал да привлече Енцо Фернандес
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]