Норич с първа домакинска победа във Висшата лига

Норич записа първата си домакинска победа във Висшата лига на Англия, след като на „Кароу Роуд" надделя с 2:1 над Съндърланд в последен мач от шестия кръг на Премиършип. Защитникът Леон Барнет в 31-та минута даде преднина за „канарчетата", които миналата седмица победиха при гостуването си Болтън. В началото на второто полувреме Стив Морисон с глава увеличи резултата, възползвайки се от неориентираната защита на гостите.

Краят на мача се получи много нервен, след като резервата на Съндърланд Ричардсън с изненадващ удар изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Ради, а веднага след това Норич остана с човек по-малко заради контузията на Джеймс Вон и изчерпания лимит от смени на домакините. Все пак, „канарчета" успяха да издържат на финалния щурм на „черните котки" и по този начин постигнаха втората си победа в първенството.

Успехът изкачи Норич на 9-та позиция в таблицата за временно с класиране, докато Съндърланд запази 14-то си място.