Артета: Очаква ни труден мач срещу Лийдс
Старши -треньорът на Арсенал Микел Артета се изказа с висока оценка за Лийдс Юнайтед, с който лондончани ще играят във 2-рия кръг на английската Висша лига. Срещата ще се проведе на 23 август.
"Много съм впечатлен. Гледах ги как играят, гледах мачовете им от предсезонната подготовка, гледах мача им в понеделник (отборът от Йоркшир победи Евертън с 1:0 в първия кръг на Висшата лига), а също и играта им миналата година. Искам да отбележа стила им, работата на треньора. Сигурен съм, че утре ни очаква труден мач“, цитира официалният сайт на Арсенал думите на Артета.
В края на миналия сезон на Висшата лига, Арсенал завърши на второ място със 74 точки. Лийдс Юнайтед спечели Чемпиъншип със 100 точки и се класира директно за елитна дивизия на английската лига.
- Артета отговори на критиките: Във Висшата лига е трудно да играеш красив футбол
- Арсенал повали Челси, Евертън шокира Нюкасъл, а Вила може да остане без ШЛ
- Арсенал изпрати оферта за защитник на Коринтианс
- Арсенал плаща бонуси за всеки гол от корнер – тайното оръжие на Артета
- Артета: Арсенал вече е на финалната права
- Арсенал готви мегатрансфер: насочва се към защитник на Интер
- Арсенал изравни рекорд на Висшата лига
- Брайтън няма да може да спре Арсенал
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]