Евертън ще купи Грилиш след наема му
Евертън ще има опцията да закупи халфа на Манчестър Сити Джак Грилиш за 50 милиона паунда (57,7 милиона евро) след преотстъпването му, съобщава The Athletic.
Според източника, клубовете са се споразумели за наема на 29-годишния футболист, който ще може да стане постоянен играч на отбора през лятото на 2026 г. Отбелязва се, че днес, 11 август, Грийлиш ще премине медицински преглед. По-рано беше съобщено, че Евертън не планира да задържи играча за постоянно.
Грилиш играе за Манчестър Сити от 2021 г. В 32 мача от изминалия клубен сезон футболистът отбеляза три гола и направи пет асистенции. Според известния статистически интернет портал Transfermarkt, стойността на нападателя е 28 милиона евро.
- Сунес омаловажи рекорда на Пикфорд за Англия
- Мидълзбро отхвърли оферта на Евертън за Хейдън Хакни
- Евертън иска Габриел Жезуш, но не приема условията на Арсенал
- Евертън е изправен пред битка за задържането на Илиман Ндиайе
- Пикфорд спечели наградата за спасяване на сезона във Висшата лига
- Де Дзерби: Мачът с Евертън е по-важен от финал за трофей
- Съндърланд обърна Евертън и запази надежди за топ 8
- Шеймъс Коулман напуска Евертън след 17 години в клуба
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]