Гуардиола: Родри получи сериозна контузия в последния мач
Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола съобщи, че халфът на отбора Родри е получил тежка контузия по време на мача от 1/8-финалите на Световното клубно първенство с Ал-Хилал (3:4 ч. сутринта).
"Родри се възстановява, но получи сериозна контузия в последния мач срещу Ал-Хилал. Тренира по-добре през последните няколко дни и се надявам да бъде в отлична форма след паузата за националните отбори.
Надявам се, че ще може да играе няколко минути в тези мачове, но основното е, че не изпитва болка, защото не искаме Родри да се завърне с контузия. Опитваме се да избегнем това. Родри прекара последните две тренировки с нас и това е радващо“, каза Гуардиола, цитиран от Manchester Evening News.
Следващата почивка за мачове на националния отбор ще бъде в началото на септември.
Родри скъса предната си кръстна връзка през септември 2024 г., което го накара да пропусне по-голямата част от миналия сезон.
- Меси: За мен Гуардиола е уникален
- Сити у дома ще надвие Съндърланд
- Холанд с рекорд в резултатна победа
- Ливърпул е избрал четири алтернативи, ако Ман Сити открадне Семеньо
- Ман Сити може да плати 74 млн. за Семеньо
- Ман Сити ще спечели на гости и на Фулъм
- Сити нанесе болезнена загуба на Лийдс (видео)
- Гуардиола: Нямаме място за повече грешки
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]