Челси обяви трансфера на Гитенс
Челси обяви подписването на договор с крилото Джейми Гитенс от Борусия Дортмунд. Според официалния уебсайт на английския клуб, играчът е подписал договор до лятото на 2032 година.
Според портала Transfermarkt, трансферът е възлизал на 64,3 милиона евро. Джейми Гитенс е продукт на младежкия отбор на Манчестър Сити. Футболистът се присъедини към младежкия отбор на Борусия Дортмунд през септември 2020 г. От лятото на 2022 г. нападателят играе за основния отбор на "пчелите“.
Джейми Гитенс е записал 49 участия за клуба във всички състезания през сезон 2024/25, като 20-годишното крило е отбелязало 12 гола и е направило пет асистенции.
- Уволнили Филипе Луис заради тайни разговори с Челси
- Арсенал повали Челси, Евертън шокира Нюкасъл, а Вила може да остане без ШЛ
- Революция във футбола? В Англия обмислят мениджърите да искат VAR проверки
- Тотнъм се прицели в директор на Челси
- Росеньор предупреди Челси: Следващият червен картон ще има последствия
- Шокиращо признание: Тод Боели купил Кукурея само заради Ман Сити
- Емери готви трансферен удар: Астън Вила се насочва към нападател на Челси
- Челси и Вила няма да се победят
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]