Трагедия! Диого Жота е починал при пътен инцидент
Футболистът на Ливърпул и националния отбор на Португалия Диого Жота е загинал в автомобилна катастрофа. Новината за трагичния инцидент бе съобщена от "Марка".
Инцидентът, за който все още липсват достатъчно подробности, се е случил в испанската провинция Самора, съвсем близо до границата с Португалия.
Според испанските власти при катастрофата е загинал и братът на 28-годишния Диого Жота - 26-годишния Андре, който също е футболист и играе за Пеняфиел.
Само преди броени дни Диого Жота се ожени за своята дългогодишна приятелка Руте.
Диого Жота игра за Ливърпул от 2020 година насам. За клуба от "Анфийлд" той записа 182 мача с 65 гола и 26 асистенции. С Ливърпул той спечели по веднъж титлата в Англия, купата на Англия и купата на Лигата.
С националния отбор на Португалия той спечели два пъти Лигата на нациите, като вторият път бе в началото на юни тази година. Той има 49 мача и 14 гола за "мореплавателите".
- Жребият за 4-я кръг на ФА Къп
- Ливърпул свърши работата срещу Барнзли
- Челси, Тотнъм и Ливърпул следят 21-годишен защитник на Комо
- Египет и гол на Салах детронираха шампиона (видео)
- Ливърпул затваря вратата на Киеза
- Ливърпул се подсили с млад защитник
- Арсенал и Ливърпул не стигнаха до гол на Емирейтс
- Слот: Мачът с Арсенал ще покаже на какво сме способни
Да загубиш двете си деца ... Ужасно.
Ще запомня Жота винаги усмихнат .
Мир на прага им.
В моменти като този всичко друго остава на заден план – мачове, голове, победи, титли...
На първо място е човекът, след него е всичко останало.
Да почива в мир! Бог да даде сили на жена му, децата му и всички негови близки,
за да могат да преодолеят огромната и невъобразима загуба.