В Англия съобщиха кой може да замени Гуардиола
Манчестър Сити взе решение за мениджър, който ще замени Хосеп Гуардиола в дългосрочен план.
Както съобщава Footballtransfers, ръководството на "гражданите“ разбира, че испанският специалист ще напусне английското първенство след година-две, така че планират да намерят потенциален кандидат, който да стане новият треньор. Според източник на медията, след Гуардиола, новият треньор ще бъде Сеск Фабрегас, който успя да заеме 10-то място в италианското първенство с Комо.
"Фабрегас току-що завърши първия си пълен сезон като треньор и вече си е спечелил репутацията на един от най-умните млади треньори в Европа.
Тактическата яснота, спокойствието и увереността на 38-годишния футболист, както и дълбокото му разбиране за позиционния футбол, впечатлиха ръководството на Манчестър Сити, което гледа на Сеск като на играч, който да се открои в дългосрочния си план“, съобщава източникът.
Нека припомним, че миналата есен Ман Сити удължи договора на Гуардиола до 2027 година.
- Фоден може да напусне Манчестър Сити заради малко игрово време
- Реал Мадрид следи ситуацията с Родри
- Родри отвори вратата за Реал Мадрид
- Родри: Не можеш да откажеш на Реал Мадрид
- Забравен играч на Ман Сити е на път да вземе седми трофей с едва 921 минути игра
- Гуардиола възхитен от О’Райли: Сезонът му е изключителен
- Холанд ще пропусне контролата с Нидерландия
- Гьокереш: Арсенал ще се върне по-силен след загубения финал
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]