Арсенал обмисля да купи Арисабалага
Арсенал обмисля варианта за закупуване на 30-годишния вратар на Челси Кепа Арисабалага. Това съобщи журналистът на Sky Sports Лука Бендони в социалната мрежа X (бивша Twitter).
Според източника, договорът на испанския футболист включва клауза за откупуване от 5 милиона паунда (5,9 милиона евро).
Арисабалага играе за Челси от 2018 г. През този период той е изиграл 163 мача във всички състезания, като е запазил 59 чисти мрежи. Настоящият трудов договор на играча с клуба е до лятото на 2026 г. Според информация, предоставена в портала Transfermarkt, пазарната стойност на играча е 10 милиона евро.
- Рууни: Арсенал е основният претендент за титлата
- Салиба: Имах съмнения относно новия договор
- Артета: Сами си направихме труден мача
- Арсенал се спаси от Вълците в самия край
- Артета: Гьокереш започва да набира скорост
- Мърсън: Арсенал няма да спечели ВЛ с Мерино като централен нападател
- Артета: Показахме колко сме стабилни
- Арсенал се интересува от Леао и Родриго
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]