Хендерсън посвети победата на баща си
Вратарят на Кристъл Палас Дийн Хендерсън посвети победата с 1:0 над Манчестър Сити във финала за Купата на Футболната асоциация на покойния си баща.
Хендерсън бе един от ключовите архитекти на историческата победа на Палас в събота, като направи редица спасявания и спаси дузпа.
След последния съдийски сигнал, Хендерсън говори за загубата на семейството си и изрази щастие за съотборниците си.
"Загубих баща си в началото на сезона, но той бе с мен днес. Бе с мен всеки път, когато докосвах топката в мача. Посвещавам тази победа на него.
Невероятно е. Толкова се гордея с всички. Заслужихме този момент. Феновете го заслужаваха, мениджърът го заслужаваше, персоналът го заслужаваше, всички го заслужаваха. Бе феноменално.
Много съм доволен, че го завършихме. Чувствах се сякаш се защитавахме 24 часа, но заслуга на момчетата, те се затвърдиха, блокираха ударите. Беше брилянтно и ето ни тук“, заяви Хендерсън.
- Манчестър Сити следи ситуацията около Винисиус
- Гуардиола похвали Манчестър Сити след успеха над Брентфорд
- Манчестър Сити разби Брентфорд и се доближи на две точки от Арсенал
- Гибс-Уайт и Гуардиола спечелиха наградите на Висшата лига за април
- Евертън спря Сити, Форест оцеля, а битката във Висшата лига се нажежи
- Брентфорд няма да спре Ман Сити
- Манчестър Сити е близо до нов договор с Гвардиол
- Рене Мюленстийн: Ман Юнайтед не бива да се оправдава, че е рано за титлата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]