Гуардиола: Това е моят най-труден сезон
Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола нарече сезон 2024/25 най-трудния в кариерата си.
След четири поредни титли във Висшата лига, Сити забави драстично темпото. Този сезон "гражданите“ не само не успяха да защитят шампионската си титла, но и напуснаха преждевременно Шампионска лига.
Класирането в челната петица във Висшата лига и ФА Къп може да е единствената утеха за Сити този сезон, но те няма да променят цялостното впечатление.
"Определено това е най-трудният сезон. Беше по-взискателен, много по-взискателен. Когато не печелиш, е по-взискателно откъм емоции, подготовка, настроения и всичко останало.
Беше по-труден сезон от предишните, когато се борехме за титлата.
Имахме много контузии, нямахме енергия. През повечето време се опитвахме, но не успявахме.
Не намерих начин да ги накарам да се чувстват комфортно и да печелят повече мачове. Ядосан съм на себе си, когато нещата не вървят добре. Трябва да се доказвам отново и отново. Не можеш да живееш със спомени“, заяви Гуардиола, цитиран от The Independent.
- Джон Тери: Сити показа шампионско лице и върна интригата за титлата
- Йън Райт предупреди Арсенал
- Деклан Райс: Разочаровахме феновете, но сезонът още е жив
- Гуардиола: Дори аз не бих заложил на нашата победа
- Артета: Трябва да използваме този огън в нас
- Салиба пропуска лагера на Франция заради контузия
- Гуардиола: Не ми омръзва да печеля Купата на Лигата
- Артета не съжалява за избора на Кепа във финала за Купата на Лигата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]