Арсенал договори трансфера на Субименди
Арсенал постигна принципно споразумение за привличането на испанския халф Мартин Субименди от Реал Сосиедад, съобщава журналистът Бен Джейкъбс в социалната мрежа X (бивш Twitter).
Според източника, сделката е в етап на формализиране. Отбелязва се, че Арсенал е предпазлив, като се има предвид, че Субименди е променял решението си в миналото и сега е постигнато пълно споразумение с играча.
По-рано медиите съобщиха, че Реал Мадрид и Манчестър Сити също проявяват интерес към испанския халф.
Този сезон Субименди е изиграл 44 мача във всички състезания, като е отбелязал два гола и е дал две асистенции. Настоящият трудов договор на играча с клуба е до лятото на 2027 г. Според информация, предоставена в портала Transfermarkt, пазарната стойност на футболиста е 60 милиона евро.
- Артета отговори на критиките: Във Висшата лига е трудно да играеш красив футбол
- Арсенал повали Челси, Евертън шокира Нюкасъл, а Вила може да остане без ШЛ
- Арсенал изпрати оферта за защитник на Коринтианс
- Арсенал плаща бонуси за всеки гол от корнер – тайното оръжие на Артета
- Артета: Арсенал вече е на финалната права
- Арсенал готви мегатрансфер: насочва се към защитник на Интер
- Арсенал изравни рекорд на Висшата лига
- Брайтън няма да може да спре Арсенал
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]