Ман Юнайтед ще пътува до Азия след последния кръг


Манчестър Юнайтед ще пътува до Азия след последния си мач от Висшата лига за първото в историята на клуба следсезонно турне, като една от причините е необходимостта от "значителни допълнителни приходи“, които да попълнят касата на клуба, пише АП.
След домакинския мач срещу Астън Вила на 25 май, Юнайтед ще лети за мачове в Куала Лумпур на 28 май и Хонконг на 30 май.
Краят на сезона на Юнайтед все още може да включва участие във финала на Лига Европа, но това ще се случи на 21 май.
От Юнайтед заявиха, че турнето предоставя уникална възможност за играчите и служителите да се срещнат с феновете в Азия и за клуба да активира инициативи със своите търговски партньори в региона.
"Важно е, че тези мачове водят до значителни допълнителни приходи, които помагат да направим клуба по-силен, което ни позволява да продължим да инвестираме в търсенето на успех на терена“, каза изпълнителният директор на Юнайтед Омар Берада.
Съобщението за следсезонното турне на Юнайтед идва на фона на опасения относно натоварването на играчите във все по-сгъстения календар във футбола.
По-рано бе обявено, че Юнайтед ще играе предсезонни приятелски срещи през лятото в Скандинавия и Съединените щати.
- Брентфорд със зрелищна победа над Ман Юнайтед
- Аморим призова играчите да се борят във всеки мач от Висшата лига
- Магуайър: Феновете заслужават трофеи
- Антони има 10 гола в 19 мача за Бетис, а в Ман Юнайтед 12 попадения в 96 срещи
- Инаки Уилямс: Способни сме да победим Ман Юнайтед
- Брентфорд ще вземе точки от Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед е единственият отбор без загуба в евротурнирите
- Аморим: Не всичко е решено