УЕФА наказа Куут
Английският рефер Дейвид Куут получи забрана от всякаква съдийска дейност от УЕФА до юни 2026 година, съобщиха от Европейската футболна централа.
Куут беше отстранен от съдийството в Англия през декември, седмици след като в социалните мрежи излезе видео, което показваше, че служителят обижда бившия мениджър на Ливърпул Юрген Клоп.
УЕФА започна разследване срещу Куут през ноември, след като таблоидът "Сън" пусна видео, показващо как употребява кокаин, докато съдийства на Евро 2024.
В изявление от петък УЕФА каза, че Куут е нарушил правилата за прилично поведение и е нанесъл "лоша репутация на футбола и в частност на УЕФА".
Миналия месец Куут се извини за действията, довели до уволнението му и разкри, че e хомосексуалист и страхът да не бъде разкрит го е накарал да се обърне към наркотиците.
- Уест Хем завъри наравно с Кристъл Палас, изпращайки Уулвс в Чемпиъншип
- Челси обмисля Симеоне за нов мениджър
- Борнемут назначи Марко Розе за нов мениджър
- Емери: Висшата лига е приоритет №1 за Астън Вила
- Анри разкритикува Арсенал след загубата от Манчестър Сити
- Ман Сити ще унищожи Бърнли отново
- Челси ще се затрудни в Брайтън
- Емери: Изстрадахме тази победа, но показахме характер
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]