Гуардиола: Доволен съм от победата
Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола коментира победата с 1:0 над Тотнъм. Той заяви, че тимът му е имал нужда от нея и от трите точки.
"Доволен съм от победата, имахме нужда от тези три точки. Второто полувреме бе отворено, защото не довършихме съперника преди това. През първата част създадохме много положения, но не ги използвахме. Това бе и причината през втората част да страдаме. Момчетата се бориха, но тук винаги се играе трудно. Този сезон твърде често се случваше да играем добре, но да пропускаме да решим даден мач. Срещу Спортинг в Шампионската лига трябваше да водим с 3:1, 4:1 на почивката, а накрая загубихме с 1:4. Това се случваше твърде често, но за щастие днес всичко завърши добре", заяви Гуардиола.
"Използвахме добре крилата - Савиньо и Жереми бяха фантастични. Показахме хубави неща и като цяло изиграхме добър мач. Жереми умее да действа директно и винаги е опасен във финалната третина. Той направи страхотна асистенция. Той е играч, който умее да дриблира и да намира празните пространства по-добре от други футболисти", допълни испанецът.
Той коментира и отменения втори гол на Ерлинг Холанд.
"Не видях добре ситуацията, но реферът доста бързо взе решението и изпревари ВАР. В крайна сметка спечелихме и това нямаше значение, но съперникът имаше голям шанс в края, така че бе трудно", завърши Пеп.
- Манчестър Сити не планира трансфер на Енцо Фернандес
- Манчестър Сити може да се откаже от преследването на Елиът Андерсън
- Бернардо Силва е все по-близо до Реал Мадрид
- Родри се пошегува след опасно влизане на Гави на тренировка
- Манчестър Сити готви удар по Реал Мадрид с оферта за Винисиус
- Гвардиол пред избор: нов договор със Сити или трансфер в Реал Мадрид
- Манчестър Сити вдигна офертата за Елиът Андерсън до 120 милиона паунда
- Манчестър Юнайтед не се отказва от битката за Елиът Андерсън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]