Артета е готов да се довери на Хаверц


Мениджърът на Арсенал Микел Артета заяви, че е готов да разчита на нападателя Кай Хаверц до края на сезона.
Арсенал не успя да осигури атакуващ играч през зимния трансферен прозорец, който да замени контузените Букайо Сака и Габриел Жезуш.
Артета обаче напомня, че все още има Хаверц, който отбеляза 15 гола и направи пет асистенции в 33 мача този сезон.
"Ще може ли да започне всеки мач? Не знам, това е възможно. Може би този сценарий ще се сбъдне и той ще вкара още 15 или 18 гола. Можете ли да си представите това? Това би бил добър сценарий.
Той има сила, това е в гените му. Той има толкова добра физика. Щастлив е да прави всичко, което го помолите: да влезе в опорната зона, да играе много силно, да покрива дълги разстояния. Тялото му поема всякакъв вид натиск. И той се грижи много добре за себе си.
Той е безупречен по отношение на неговия професионализъм, неговия начин на живот. Той прави повече от всеки друг играч наоколо. Това не е съвпадение. Мисля, че е защото е толкова умен.
Той знае кое е добро за него и кое не. Ние знаем как да управляваме състоянието му и когато казва нещо, то е по правилната причина, а не защото иска да избегне нещо. Когато нещо работи, не трябва да го пипате", заяви Артета.
- Арсенал определи три алтернативи на Шешко
- Невил отново предсказва титла за Арсенал
- Арсенал рискува да изпусне Шешко
- Аренал продаде Маркиньос на Крузейро
- Арсенал ще плати 5 млн. за най-скъпия вратар в света
- Жоржиньо напусна Арсенал и подписа с Фламенго
- Арсенал обмисля да купи Арисабалага
- Арсенал продължи с Габриел