Гуардиола: Уокър е най-силният защитник, който сме имали
Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола коментира трансфера на 34-годишния десен бек Кайл Уокър в Милан под наем с опция за закупуване.
"Кайл Уокър реши да напусне... Най-здравият, най-бързият, най-силният защитник, който сме имали, реши да напусне клуба“, заяви Гуардиола.
През този сезон Уокър взе участие в 18 мача във всички турнири, в които не отбеляза нито един гол. Трудовият договор на играча с английския клуб е до лятото на 2026 г. Според информация на портала Transfermarkt пазарната стойност на футболиста е 10 милиона евро.
- Манчестър Сити не планира трансфер на Енцо Фернандес
- Манчестър Сити може да се откаже от преследването на Елиът Андерсън
- Бернардо Силва е все по-близо до Реал Мадрид
- Родри се пошегува след опасно влизане на Гави на тренировка
- Манчестър Сити готви удар по Реал Мадрид с оферта за Винисиус
- Гвардиол пред избор: нов договор със Сити или трансфер в Реал Мадрид
- Манчестър Сити вдигна офертата за Елиът Андерсън до 120 милиона паунда
- Манчестър Юнайтед не се отказва от битката за Елиът Андерсън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]