Челси с драматична победа над новак във Висшата лига (видео)

Челси спечели трудно с 3:1 срещу Норич на своя "Стамфорд бридж" в Лондон. Мачът бе от 3-ти кръг в английската "Премиър Лийг".

"Сините" откриха резултата още в 6-ата минута, след страхотен гол на Жозе Босингва. След почивката новакът в елита на Англия малко изненадващо се върна в мача след гол на Холт в 63-ата минута.

В средата на второто полувреме вратарят на Норич Джон Руди без умисъл нокаутира звездата на лондончани Дидие Дрогба, който изпадна в безсъзнание. Лекарите на отбора дадоха на играча кислородна маска, а Никола Анелка го смени. Главният рефер бе принуден да даде 11 минути продължение, заради този инцидент.

Играчите на Челси все пак стигнаха до победата в края на мача. В 81-ата минута стражът на гостите спъна играч на Челси в наказателното поле и съдията отсъди 11-метров наказателен удар, като освен това показа червен картон на вратаря. Франк Лампард превърна дузпата в гол и по този начин отново даде преднина на своя тим.

В последната минута на срещата новото попълнение Хуан Мата вкара първия си гол за Челси, оформяйки крайното 3:1.