Перейра е близо до назначаване в Уулвс
Витор Перейра ще замени Гари О'Нийл на поста мениджър в Уулвърхемптън, съобщава Sky Sports. Португалецът пристига от саудитския Ал Шабаб и компенсацията за предсрочното му освобождаване е над 800 хиляди паунда.
Уулвс и Перейра вече са договорили личните условия на треньора и той ще подпише договор за година и половина. 56-годишният португалец ще лети за Англия днес и клубът ще потвърди информацията в следващите 24 часа, уточнява Sky Sports.
Известно е, че Fosun, който притежава клуба с Molineux, има близки отношения с португалския агент Жорже Мендеш, но не е ясно дали той е участвал в привличането на Перейра.
О'Нийл беше освободен в неделя след поражение с 1:2 от Ипсуич на "Молиню". Тази загуба остави Уулвс на 19-о място в класирането при пет точки пасив от 17-ия Лестър.
Перейра, който е печелил титли в три различни първенства с португалския Порто, гръцкия Олимпиакос и китайския Шанхай, води Ал Шабаб от февруари. В началото на 2022 той бе свързван с треньорския пост в Евертън, но тогава "карамелите" под натиск на феновете се спряха на Франк Лампард.
- Бергкамп: Арсенал няма от какво да се страхува в битката за титлата
- Играчите на Ман Юнайтед са възмутени от коментарите на Сър Джим
- Холанд е четвъртият най-резултатен в историята на Ман Сити
- Райс: Може би тази точка ще се окаже ценна по-късно през сезона
- Игор Тиаго продължи в Брентфорд
- Челси може да се конкурира с Байерн за вратар на Брайтън
- Игор Тудор ще оглави Тотнъм
- Тиаго и Карик - номер едно във ВЛ за януари
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]