Сър Алекс отново нападна ФА
Сър Алекс Фъргюсън, подготвяйки се да изпрати значителна част от отбора си в изпълнение на своя национален дълг, се оплака от отношението на Футболната асоциация на Англия (ФА), която според него третира Манчестър Юнайтед като ла***на. Както е известно, наставникът на „Трите лъва" Фабио Капело се очаква да обяви в неделя състава на водения от него отбор за мачовете на Англия срещу България и Уелс, които са част от квалификациите за Евро 2012 и според източници близки до италианеца, около осем играчи на шампионите ще бъдат поканени в националния тим.
Сър Алекс е доволен от положението, но въпреки това, не пропусна за пореден път да обвини ФА в лошо отношение към 19-кратните шампиони на Англия, намеквайки за наказанията, които му бяха наложени от футболните чиновници, както и това, че Рууни получи безпрецедентна санкция от два мача миналия сезон за поведението на нападателя по време на гостуването на Уест Хем в мач от 31 кръг на Висшата лига на Англия.
"Фантастично е. ФА може да осъзнае най-сетне кой създава повече играчи за страната от всеки друг клуб в света. Може би ще се зарадват и ще разберат колко сме важни за Англия, вместо да ни третират като ла*на", сподели шотландецът.
"Доволен съм за играчите. Те са страхотни", каза още той.
- Санчо получи шанс да възобнови кариерата си извън Европа след напускането на Ман Юнайтед
- Манчестър Юнайтед постави цена от 42 милиона паунда на Маркус Рашфорд
- Бенямин Шешко ще бъде готов за началото на сезона в Манчестър Юнайтед
- Трой Дийни не вярва, че Манчестър Юнайтед ще завърши в топ 4
- Манчестър Юнайтед договори личните условия с Ману Коне, Рома не отстъпва за цената
- Чичарито стана първото попълнение в историята на Атлетико Далас
- Ал-Хилал влиза в битката за Илиман Ндиайе и поставя Манчестър Юнайтед под напрежение
- Ювентус има резервен вариант при провал за Коло Муани
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]