От Куман зависи бъдещето на Ван Дайк в Ливърпул
Треньорът на Холандия Роналд Куман може да изиграе ключова роля в подписването на нов договор с клуба на капитана на Ливърпул Върджил Ван Дайк.
Ван Дайк все още не е удължил договора си, който изтича в края на сезона, въпреки че 33-годишният играч преди това потвърди, че преговорите с Ливърпул относно бъдещето вече са в ход.
Според Daily Mirror в началото на този сезон Ван Дайк прие Куман в дома си, който реши лично да посети своя капитан след разочароващото поражение на холандския отбор от Англия на полуфиналите на Евро 2024.
Куман иска Ван Дайк да поведе холандеца на Световното първенство през 2026 г. В същото време Роналд предупреди Върджил и други играчи, че ще разглежда като кандидати за националния отбор само тези, които играят на най-високо ниво.
Според Куман няма по-добро първенство в света от Висшата лига и ако Ван Дайк иска да запази ролята си на капитан и лидер на националния отбор, в интерес на Върджил е да продължи да играе за Ливърпул.
Куман вече потвърди позицията си, като престана да вика в националния отбор Джорджинио Вайналдум и Стивън Бергвайн, които в момента играят в Саудитска Арабия. Същото важи и за Мемфис Депай, който играе за бразилския Коринтианс.
- В лодката
- Интер се договори за трансфера на Къртис Джоунс от Ливърпул
- Ибрахим Мбайе се съгласи да подпише петгодишен договор с Ливърпул
- Ливърпул се приближава към две важни раздели
- Алисон Бекер: Победата срещу Комо беше важна за нас
- Андони Ираола оцени дебюта на Жереми Жаке и Роналд Араухо за Ливърпул
- Коди Гакпо се договори с Тотнъм и поиска трансфер от Ливърпул
- Ливърпул спря преговорите с ПСЖ за трансфера на Брадли Баркола
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]