Слот обясни картона си

Мениджърът на Ливърпул Арне Слот заяви, че несправедливо е получил жълт картон в мача от Висшата лига срещу Арсенал (2:2).

През второто полувреме на неделния мач на "Емирейтс“, Арсенал, който водеше в резултата, се опита да запази предимството си, като се фокусира върху защитата и забавяше темпото на играта по всякакъв възможен начин.

В емоцията на антифутбола на съперника си, Слот изруга, а резервният рефер чу това и го прие лично, след което извика рефера Антъни Тейлър, а той даде жълт картон на Арне.

"Последния път (след мача с Челси) казах, че напълно заслужавам жълтия картон. Не мисля, че го заслужавам този път.

Говорих, след като толкова много пъти те се озоваваха на терена, което се случва във футбола, и не ги обвинявам за това, но някак си винаги падаха при владението на топката. Според мен те отнемаха енергията на игра.

Казах на Ибу (Конате): "Това е шибана шега". Четвъртият съдия си помисли, че му казвам: "Ти си шибана шега."

Но получих жълт и сега имам две. Сега трябва да внимавам", заяви Слот.