Гуардиола: Не успяхме да вкараме втори гол

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола коментира резултата от мача от 9-ия кръг на Висшата лига със Саутхемптън (1:0).

"Те се защитават с топката. Можете да се защитавате с топката и те са наистина добри, едни от най-добрите във Висшата лига. Саутхемптън не създаде толкова положения, колкото ние, но за съжаление не успяхме да отбележим втория гол.

Голяма част от заслугата е на съперника за това, а не защото бяхме невнимателни или играехме мудно. Нямам такова чувство. Мисля, че бяхме добри и понякога те са добри. Трябва да се примирим с това“, заяви Гуардиола.

Единственият гол в мача отбеляза нападателят на Манчестър Сити Ерлинг Холанд в петата минута.

След девет изиграни мача Манчестър Сити е на първо място в класирането на Висшата лига с 23 точки. Саутхемптън след подобен брой мачове е на последното, 20-о място, с една точка.