Салах се завръща предсрочно в Ливърпул

Нападателят на Ливърпул Мохамед Салах се завръща предсрочно от международния си мач с Египет поради съображения за безопасност.

32-годишният Салах с гол помогна на египетския национален отбор да победи Мавритания с резултат 2:0 като част от квалификацията за Купата на Африка.

Египтяните ще направят ответна визита във вторник, но Салах няма да пътува за Мавритания, според изявление на Египетската футболна федерация. Това решение е взето след среща с играча.

Националният отбор на Мавритания играе домакинските си мачове на изкуствена трева, а Салах не желае да рискува здравето си, особено когато на Ливърпул му предстои мач срещу Челси от Висшата лига.

Нека добавим, че допълнителна почивка преди битката с Челси получи и капитанът на Ливърпул Върджил Ван Дайк, който напусна холандския национален отбор предсрочно след изгонването му срещу Унгария.