Арсенал с обрат срещу Саутхемптън

Завърши мачът от 7-ия кръг на английската Висша лига, в който се срещнаха Арсенал и Саутхемптън. Мачът се игра на стадион "Емирейтс" в Лондон и домакините победиха с 3:1.

В 55-ата минута нападателят на Саутхемптън Камерън Арчър откри резултата. Три минути по-късно ответният гол на Арсенал бе отбелязан от халфа Кай Хаверц. След това Габриел Мартинели увеличи преднината на домакините в 69-ата минута. Крайният резултат в мача постави нападателят Букайо Сака в 88-ата минута - 3:1.

След седем изиграни мача Арсенал е на трето място в класирането на Висшата лига със 17 точки. Саутхемптън след подобен брой мачове е на 19-о място с една точка.

В следващия кръг Арсенал ще се срещне с Борнемут (19 октомври), а Саутхемптън ще играе с Лестър (19 октомври).