Нюкасъл срещу Челси в Купата на Лигата

Отборът на Нюкасъл се класира за четвъртия кръг в турнира за Купата на Лигата на Англия, след като победи АФК Уимбълдън с минималното 1:0. Мачът се игра в дома на "свраките“ – "Сейнт Джеймсис Парк“, след като теренът на съперника пострада от сериозни дъждове преди седмица.

Единственият гол в двубоя падна в добавеното време на първата част. Точен за тима на Еди Хау беше защитникът Фабиан Шер от дузпа. Швейцарецът не сбърка от бялата точка. След почивката не паднаха нови попадения и така очаквано по-класният от двата тима продължава напред.

За Нюкасъл предстои домакинство на Челси в следващата фаза на надпреварата. Мачовете от четвъртия кръг на Карабао Къп ще се играят в седмицата, започваща на 28 октомври. Финалът е на 16 март догодина.