17-годишен помогна на Арсенал да победи Болтън

Днес, 25 септември 2024 г., се проведе един от мачовете от третия кръг на Купата на лигата на Англия, в който се срещнаха Арсенал и Болтън. Мачът се проведе на стадион "Емирейтс" (Лондон). Срещата завърши при резултат 5:1 в полза на Арсенал.

Подопечните на Микел Артета очаквано се отправиха към мача с много експериментален състав, но в 16-ата минута "топчиите" затвърдиха статута си на фаворит благодарение на гола на Деклан Райс.

Футболистите на Арсенал не спряха дотук: още преди почивката възпитаникът на топчиите Итън Нванери удвои преднината на родния си клуб след асистенция на Рахим Стърлинг, а още в началото на втората част 17-годишният англичанин отвърна след подаване на Райс и отбеляза дубъл.

Въпреки че Болтън успя да върне един гол в 53-ата минута, Арсенал също имаше последната дума в тази среща. Първо Рахим Стърлинг завърши асистенцията си с дебютния си гол с фланелката на топчиите, а след това резервата Кай Хаверц направи крайния резултат 5:1 в полза на лондончани.