Тросар обяснил картона си срещу Ман Сити

Крилото Леандро Тросар обясни на своите съотборници в Арсенал защо е получил втори жълт картон в мача от Висшата лига срещу Манчестър Сити миналата неделя.

Изгонването на Тросар точно преди почивката направи живота много по-труден за Арсенал, който прекара цялото второ полувреме в защита, изпускайки победата в последните секунди (2:2).

Реферът Майкъл Оливър даде на Тросар втория си жълт картон, защото Леандро ритна топката след съдийски сигнал, което доведе до забавяне на подновяването на играта.

В съблекалнята Тросар съобщи, че не е чул свирката на Оливър, съобщи ексклузивно Daily Mirror. Леандро също така обясни, че всъщност се е опитвал да направи пас, вместо да рита топката някъде по-далеч.

Добавяме, че сега 29-годишният белгиец ще бъде дисквалифициран за следващия мач - срещу Болтън за Купата на Лигата в сряда.