Виейра: Арсенал е длъжен да победи Ман Сити
Бившият полузащитник на Арсенал и Манчестър Сити Патрик Виейра вярва, че "артилеристите" трябва да победят Сити в неделя, за да имат някаква реалистична надежда да спечелят титлата във Висшата лига този сезон.
Виейра бе последният капитан на Арсенал, вдигнал трофея на Висшата лига. От тогава минаха 20 години.
Арсенал завърши на второ място в предишните два сезона, зад Сити, към когото "артилеристите“ пътуват в неделя.
Според Виейра предстоящият мач на "Етихад" е от голямо значение за шансовете на Арсенал за титлата и "артилеристите" трябва да спечелят, дори и без своя капитан Мартин Едегор.
"Мисля, че този мач ще бъде по-важен за Арсенал. Мисля, че Арсенал има задължението да се докаже и да спечели.
Сити знае как да печели тези мачове, така че мисля, че тежестта ще бъде по-тежка върху плещите на Арсенал, отколкото на Сити.
Едегор е огромна загуба за Арсенал. Той е не само капитан, но и лидер на терена. Технически лидер на терена.
Когато е на терена, играчите около него се чувстват по-комфортно. Той е този, който диктува темпото на играта на Арсенал и също така е този, който добавя техника и умения в последните 25 метра, за да създава положения.
Но отново, ако искате да стигнете докрай, другите играчи трябва да поемат повече отговорност, така че ще видим“, заяви Виейра пред The Athletic.
- Фоден може да напусне Манчестър Сити заради малко игрово време
- Реал Мадрид следи ситуацията с Родри
- Родри отвори вратата за Реал Мадрид
- Родри: Не можеш да откажеш на Реал Мадрид
- Забравен играч на Ман Сити е на път да вземе седми трофей с едва 921 минути игра
- Гуардиола възхитен от О’Райли: Сезонът му е изключителен
- Холанд ще пропусне контролата с Нидерландия
- Гьокереш: Арсенал ще се върне по-силен след загубения финал
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]