Артета: Две от най-добрите спасявания, които съм виждал
Мениджърът на Арсенал Микел Артета описа представянето на своя вратар Давид Рая в Шампионската лига срещу Аталанта като двете най-добри спасявания, които е виждал.
Арсенал спечели точка с равенство 0-0 срещу действащия победител в Лига Европа в четвъртък вечерта в Шампионска лига в Бергамо.
Този мач можеше да се развие по различен начин, ако Аталанта бе реализирала дузпа в началото на второто полувреме, но Рая спаси както наказателния удар на Матео Ретеги, така и удара му с глава.
Артета не е готов да влезе в дебат дали Рая е най-добрият вратар в света, но Микел признава, че Давид се представя отвъд всяка похвала за Арсенал.
"В този момент станах свидетел на може би две от най-добрите спасявания, които съм виждал в кариерата си.
Миналата година той вече бе много важен, но започна този сезон по изключителен начин.
Не знам дали той е най-добрият в света, но няма съмнение, че той беше изключителен за нас“, заяви Артета.
- Арсенал официално привлече Христос Дзолис
- Арсенал проявява интерес към Ян Диоманде, но ПСЖ остава фаворит за подписа му
- Вилиам Салиба отказа операция, но ще отсъства няколко месеца
- Арсенал намери ли липсващото парче?
- Арсенал привлече сина на Матю Ъпсън от Тотнъм
- Мартин Киоун посочи трите позиции, които Арсенал трябва да подсили
- Разкриха защо Арсенал загуби битката с Челси за Морган Роджърс
- Арсенал проявява интерес към Джон Стоунс
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]