Тотнъм прегази Евертън

Днес, 24 август, се проведе мачът от 2-ия кръг на английската Висша лига за сезон 2024/2025, в който Тотнъм  бе домакин на  Евертън. Мачът се игра на стадион "Тотнъм Хотспър" в Лондон и завърши с категорична победа за домакините с резултат 4:0.

Ив Бисума откри резултата в мача в 14-ата минута. В 25-ата минута Сон удвои преднината на Спърс, възползвайки се от грешка на вратаря на гостите Джордан Пикфорд. През второто полувреме домакините вкараха още два пъти: Кристиан Ромеро се разписа в 71-ата минута, а Сон отбеляза дубъл в 77-ата минута.

В същото време приключиха още три мача от Висшата лига.

Фулъм се справи с Лестър, побеждавайки "лисиците" с 2:1

Саутхемптън загуби от Нотингам Форест у дома с 1:0. Морган Гибс-Уайт вкара победния гол.

Кристъл Палас загуби и у дома, отстъпвайки на Уест Хем с 2:0. Томаш Соучек и Джарод Боуен отбелязаха за гостите.