Гуардиола е уверен, че Мареска ще бъде успешен в Челси
Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола изрази увереност, че колегата му Енцо Мареска ще има успехи в Челси.
След като спечели титлата в Чемпиъншип в единствения си сезон в Лестър, Мареска пое Челси това лято.
А през сезон 2022/23, в който Сити постигна требъл, Мареска изкара като помощник на Гуардиола и още тогава Хосеп бе убеден, че италианският специалист го очаква голямо бъдеще.
"Наистина съм щастлив за него. Имахме специална година на мястото. Той е невероятен, мил човек. Както и семейството му.
Той свърши наистина добра, невероятна работа в Лестър, като ги вкара във Висшата лига, а сега работи за отбор, който е в топ 5 или топ 6 в Англия.
Желая му най-доброто, защото го заслужава. Добрите хора заслужават най-доброто.
Той е успешен като треньор, защото има най-важното. Да си треньор означава да вярваш в нещо, да вярваш наистина дълбоко.
Независимо от резултатите, аз се придържам към идеите си. Ето защо той вярва в това, което прави. И ще успее. Не знам колко време ще отнеме, но той ще успее", заяви Гуардиола.
- Студената ефективност: историята на Андре Шюрле в Челси
- Евертън обмисля съдебни действия срещу Висшата лига
- Колуил близо до завръщане след тежка контузия
- Кайседо: Искам да стана легенда на Челси
- Мърсън: Играчите на Челси не са на една вълна с Росеньор
- Челси запазва доверие в Росеньор независимо от класирането
- Юнайтед и Челси в битка за Роджърс, Вила иска 100 млн. паунда
- Грандове дебнат талант на Челси за 30 млн. евро
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]