Арсенал готви оферта за Гьокереш
В близките дни Арсенал ще отправи оферта за закупуването на нападателя на португалския Спортинг Виктор Гьокереш.
От самото начало Гьокереш бе високо в списъка на Арсенал за укрепване на позицията на нападателя, но в един момент интересът на "топчиите" избледня, защото Спортинг бяха готови да освободят Виктор само срещу клаузата за компенсация от 86 милиона паунда, посочена в договора.
Сега Спортинг смекчи позицията си и даде да се разбере, че са готови да приемат по-малко обезщетение, така че Арсенал засили интереса си към нападателя, който отбеляза 43 гола в 50 мача през миналия сезон.
The Daily Mirror очаква началната оферта на Арсенал за 26-годишния швед, който бе купен от Спортинг КП от Ковънтри за £20 милиона преди година, да бъде около £55 милиона.
Междувременно, според испанското издание Sport, Спортинг е платил на Ковънтри £1,7 милиона, за да намали дела на клуба от Чемпиъншип в лисабонската препродажба на Гьокереш от 15 на 10 процента.
- Манчестър Сити пое инициативата в битката за титлата след успех над Арсенал
- Артета използва нестандартен метод за мотивация
- Холанд: Не усещам напрежение преди „финала“ с Арсенал
- Гуардиола: Загуба от Арсенал може да сложи край на битката за титлата
- Артета: Арсенал отива на „Етихад“ само за победа
- Хаман: Давам предимство на Ман Сити
- От Блохин до Трент - кариера като две вселени
- Холанд: Сблъсъкът с Арсенал е като финал за титлата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]