Галас разкритикува Зинченко
Бившият централен защитник на Арсенал Уилям Галас говори за нивото на игра на Александър Зинченко като част от "артилеристите".
"Мисля, че футболът на Арсенал се отдалечи от това, което Зинченко може да им предложи. Футболът е игра, която непрекъснато се развива. В момента отново се променя по отношение на начина, по който най-добрите отбори се опитват да действат в защита“, заяви Галас, цитиран от Mirror.
27-годишният футболист премина в лондонския клуб от Манчестър Сити през лятото на 2022 година. През този период той участва в 68 мача във всички турнири, в които отбеляза два гола и четири асистенции. Настоящият трудов договор на играча с клуба е до лятото на 2026 г. Според информация, предоставена на портала Transfermarkt, пазарната стойност на футболиста е 38 милиона евро.
- Незарасналата рана: парижкият финал, който преследва Арсенал и днес
- От славата на Арсенал до сълзите на Уест Хем: историята на сезон 2025/26
- Маркиньос: Луис Енрике е треньор от най-висока класа, а Дембеле и Кварацхелия са лидери
- Едегор: Готови сме за финала, атмосферата в отбора е невероятна
- Сака: Мечтая за този момент от седемгодишен
- Галас: Арсенал заслужено стана шампион, но няма да доминира във Висшата лига
- Маркиньос: Нищо не е различно от миналата година
- Играчите на ПСЖ ще получат по 1 милион евро при триумф над Арсенал
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]