Официално: Арсенал подписа със 17-годишен талант
Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер осъществи своето трето попълнение през това лято, осигурявайки си услугите на свързвания с големо бъдеще полузащитник Алекс Окслед - Чембърлейн. Привличането на играча, който през следващата седмица ще навърши 18 години, струва на „артилеристите" 12 милиона паунда, а с допълнителните бонуси, тази сума може да достигне до 15 милиона.
Със самият футболист е подписан „дългосрочен" договор, продължителността на който не се съобщава.
Както е известно, Арсенал се опита да привлече играча на младежкия национален отбор на Англия още през януари, но Алекс откза да премине, „заради доброто на своята кариера", както заяви тогава. От неговите услуги се интересуваше също така Юнайтед, но младежът предпочете да продължи кариерата си на „Емирейтс".
„Аз много се радвам да се присъединя към Арсенал", заяви Чембърлейн, който има на сметката си 10 гола в 41 мача.
„Тук има един голям мениджър в лицето на Арсен Венгер, играчи на топ-равнище и привлекателен футбол. Това са факторите, които ме накараха да избера Арсенал", допълва полузащитникът.
Алекс Окслейд-Чембърлейн е вторият за последните години възпитаник на знаменитата академия „Саутхямптън", който решава да дойде на „Емирейтс" - по-рано, това направи Тео Уолкът, който в момента се явява един от ключовите играчи в тима на Венгер.
- Артета: Арсенал няма да се предаде в битката за титлата
- Манчестър Сити пое инициативата в битката за титлата след успех над Арсенал
- Артета използва нестандартен метод за мотивация
- Холанд: Не усещам напрежение преди „финала“ с Арсенал
- Гуардиола: Загуба от Арсенал може да сложи край на битката за титлата
- Артета: Арсенал отива на „Етихад“ само за победа
- Хаман: Давам предимство на Ман Сити
- От Блохин до Трент - кариера като две вселени
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]