Собослай: В Англия нямаш време за мислене
Бившият полузащитник на РБ Лайпциг, а сега футболист на Ливърпул Доминик Собослай сравни английската Висша лига с Бундеслигата.
"Висшата лига е много по-бърза. Тук нямаш толкова време за мислене, колкото в Бундеслигата. Играейки в Англия, трябва да знаете какво ще правите с топката, преди да я вземете. В противен случай няма да ви бъде даден шанс да направите каквото и да било“, заяви Собослай.
Припомняме, че Собослай премина в Ливърпул през лятото на 2023 година. Този сезон унгарският халф изигра 43 мача във всички турнири, вкара седем гола и направи три асистенции. Авторитетният онлайн портал Transfermarkt оценява пазарната стойност на Собослай на 75 милиона евро.
- Мак Алистър може да напусне Ливърпул през лятото
- Ван Дайк: Жегата ще е еднаква за всички на Мондиал 2026
- Роберто Мартинес: Диого Жота е светлината, която ще води Португалия на Мондиал 2026
- Джон Тери: Надявам се Ливърпул да съжалява, че не назначи Шаби Алонсо
- Мендиета посъветва Челси да привлече защитник на Ливърпул
- Кенет Айххорн отхвърли Ливърпул и избра да остане в Германия
- Ливърпул е готов да изслуша оферти за Къртис Джоунс
- Дарвин Нунес мечтае за завръщане в Ливърпул
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]