ФА повдигна обвинения срещу Венсан Компани
Футболната асоциация на Англия (ФА) повдигна обвинения срещу Венсан Компани за поведението на мениджъра на Бърнли в мача от Висшата лига срещу Челси миналата събота.
Още през първото полувреме на съботния мач на "Стамфорд Бридж", реферът Дарън Ингланд показа на Компани червен картон, когато Винсент изрази възмущението си от изгонването на Лоренц Асиньон и отсъждането на дузпа срещу Бърнли.
След мача, завършил 2:2, Компани каза, че стандартът на съдийството този сезон не е "достатъчно добър".
Сега Компани трябва да отговаря за думите си. В разпространено изявление ФА обвинява бившия защитник на Манчестър Сити в "неподходящо поведение и/или обида на рефера и/или изразяване на съмнения относно безпристрастността на реферите.
Асоциацията даде на Венсан срок до петък, 5 април, за да даде своя отговор.
Нека добавим, че в 30 мача от този сезон във Висшата лига Бърнли имаше шестима изгонени играчи - най-много в дивизията.
- Брайтън отправи нова оферта за Лука Вушкович
- Брайтън привлече шведски талант с договор до 2031 година
- Кукуреля: Искам да спечеля Шампионската лига с Реал Мадрид
- Ливърпул подготвя оферта за близо 100 млн. евро за Диоманде
- Ливърпул подготвя оферта за близо 100 млн. евро за Диоманде
- Грандовете от Висшата лига следят Ясин Аяри
- Хъл Сити е заплашен от наказание още преди старта на сезона във Висшата лига
- Официално: Ливърпул привлече Виктор Муньос
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]