Манчестър Юнайтед обърна Чикаго Файър за едно полувреме (видео)

Английският шампион Манчестър Юнайтед победи с 3:1 Чикаго Файър в контролна среща от турнето на "червените дяволи в САЩ". Двубоят се игра пред близо 62 000 зрители на стадион "Солджър Фийлд" в Чикаго. Дебют за Юнайтед направиха новите попълнения на тима - испанският вратар Давид де Хеа и централният защитник Фил Джоунс, като и двамата започнаха като титуляри. Българският нападател Димитър Бербатов също започна в стартовата 11-торка на сър Алекс Фъргюсън. На почивката Бербо бе сменен от Уейн Рууни.

Първите по-интересни положения в срещата се откриха именно пред Митко. Първо негов удар бе спасен от стража на домакините Шон Джонсън. Малко по-късно останаха съмнения, че Бербатов е фаулиран в наказателното поле на американците, но съдията не отсъди дузпа.

Първи стигнаха до гол Чикаго Файър. Бившият тим на мегазвездата на българския футбол Христо Стоичков поведоха с 1:0 в 13-ата минута, когато Кори Гибс засече с глава центриране и прати топката в мрежата на Юнайтед.

След почивката англичаните все пак стигнаха до пълен обрат. В 66-ата минута Рууни с хубав прехвърлящ удар направи резултата 1:1. 10 минути по-късно Рафаел да Силва покачи на 2:1. Крайния резултат оформи Нани в 82-ата минута.