Уест Хем иска да купи Соланке през лятото
Нападателят на Борнемут Доминик Соланке се очертава като трансферна цел на Уест Хем това лято.
Соланке направи много силен сезон този сезон, отбелязвайки 16 гола за Борнемут във всички турнири. Според The Telegraph представянето на Доминик привлече вниманието на няколко клуба преди летния прозорец.
Един от тези клубове е Уест Хем, който играе в нападение с Джарод Боуен през по-голямата част от сезона. В същото време Майкъл Антонио едва се върна от болницата, а Дани Ингс все още е контузен.
Статутът на Соланке като домашен възпитаник също е привлекателен за Уест Хем, тъй като "чуковете" се борят да запълнят осемте задължителни слота за квалифицирани играчи в заявката си за Висшата лига.
Мениджърът на Нюкасъл Еди Хоу също е голям фен на 26-годишния англичанин, който бе закупен от Борнемут за £17 милиона през 2019 г., но "свраките" нямаха пари да финансират трансфера през януари.
- Гуардиола защити Арсенал: Шампионът никога не може да бъде „лош“
- Деле Али се завърна в Тотнъм – тренира с клуба, за да рестартира кариерата си
- Ираола остава? Треньорът на Борнемут е близо до нов договор
- Ливърпул срещу Рексъм на „Янки Стейдиъм“: английските клубове тръгват на лятно турне в САЩ
- Уест Хем удари Фулъм и съживи надеждите си за спасение
- Нюкасъл шокира Манчестър Юнайтед с човек по-малко
- Хеттрикът на Жоао Педро смаза Астън Вила
- Сака реши мач №300: Арсенал измъкна ценна победа срещу Брайтън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]