Известни са претендентите за играч и мениджър на ВЛ за декември
Официалният сайт на английската Висша лига обяви имената на кандидатите за приза за най-добър мениджър на декември. За отличието се борят следните специалисти: Юрген Клоп (Ливърпул), Унай Емери (Астън Вила), Андони Ираола (Борнемут) и Дейвид Мойс (Уест Хем).
Гласуването ще продължи до понеделник, 8 януари. Гласовете на феновете ще бъдат комбинирани с мненията на група футболни експерти. Победителят ще бъде обявен следващата седмица. През ноември 2023 г. централният защитник на Манчестър Юнайтед Хари Магуайър беше обявен за играч на месеца във Висшата лига, а наставникът на "червените дяволи" Ерик тен Хаг бе обявен за най-добър мениджър.
По-рано станаха известни имената на претендентите за приза за най-добър футболист на Висшата лига през декември. За наградата се борят за атакуващите играчи на Челси и Тотнъм Сон Хин-Мин и Коул Палмър , защитникът на Ливърпул Трент Александър-Арнолд , играчите на Борнемут Доминик Соланке и Маркос Сенеси , халфовете на Кристъл Палас и Уест Хем Майкъл Олисе и Мохамед Кудус , както и нападателят на Уулвърхемптън Матеус Куня.
В момента Ливърпул е лидер в английското първенство с 45 точки след 20 кръга. Астън Вила е на второ място, на три точки зад мърсисайдци.
- Ливърпул назначи Алехандро Росален за треньор на вратарите
- Почина легендата на английския футбол Кевин Кийгън
- Мохамед Салах е близо до трансфер в Бешикташ
- Ливърпул отправя ново запитване за Раян
- Ливърпул подготвя оферта за Брадли Баркола
- Ман Юнайтед и Ливърпул научиха позицията на Боуен
- Доминик Собослай подписа нов договор с Ливърпул
- Андони Ираола: Няма как да заменим Мохамед Салах с негово копие
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]