Арсенал може да се ограничи до сделки за наеми
Арсенал може да се ограничи до сделки за наеми през януари вместо покупки.
Миналото лято Арсенал похарчи много за Деклан Райс, Кай Хаверц, Юриен Тимбер и дори Дейвид Рая бяха принудени да подпишат само под наем с последваща покупка.
Такива големи разходи ограничават активността на Арсенал през зимния трансферен прозорец и на практика изключват големи попълнения като нападателя на Брентфорд Айвън Тоуни, оценяван на много десетки милиони паунда.
Според The Athletic мениджърът на Арсенал Микел Артета би искал да привлече защитник и халф в отбора си през януари, но "топчиите" вероятно ще трябва да търсят подсилване сред играчите, които са на разположение под наем.
Що се отнася до гореспоменатия Тоуни, Арсенал планира да подпише с нападателя през 2024 г., но вероятно ще се заеме с тази задача следващото лято.
Сред играчите на радара на Арсенал са 17-годишният защитник на Аякс Йорел Хато, полузащитникът на Реал Сосиедад Мартин Субименди и крилото на Уулвърхемптън Педро Нето.
- Сака реши мач №300: Арсенал измъкна ценна победа срещу Брайтън
- Мениджърът на Брайтън за Арсенал: Губят прекалено много време за корнери
- Артета отговори на критиките: Във Висшата лига е трудно да играеш красив футбол
- Арсенал повали Челси, Евертън шокира Нюкасъл, а Вила може да остане без ШЛ
- Арсенал изпрати оферта за защитник на Коринтианс
- Арсенал плаща бонуси за всеки гол от корнер – тайното оръжие на Артета
- Артета: Арсенал вече е на финалната права
- Арсенал готви мегатрансфер: насочва се към защитник на Интер
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]