Есиен ще бъде извън строя до шест месеца
Челси потвърди на официалният си сайт, че полузащитникът Майкъл Есиен поради контузия в коляното ще бъде извън строя за период до шест месеца. Както е известно, националът на Гана скъса ставните връзки в дясното си коляно по време на тренировка миналата седмица, като това е третата сериозна травма през досегашната кариера на играча. Стана ясно също така, че днес полузащитникът е бил опериран успешно и вече се възстановява.
"След контузия на дясното коляно по време на тренировка през миналата седмица, Майкъл Есиен били оперирани днес, за да се възстановят разкъсаните му предни кръстни връзки и менискуса. Операцията бе успешна и пълното възстановяване на Майкъл може да отнеме до шест месеца", се казва в изявление, публикувано на официалния сайт на Челси.
"Всички в Челси желаем Майкъл да се възстанови по-бързо", заяви мениджърът на тима Андре Вила-Боаш.
- Росеньор: Естевао плака след контузията, съчувствам на играчите
- Боели под прицел заради скъпите билети за полуфинала на Челси
- Боели продава билети за полуфинала на Челси на силно завишени цени
- Егбали: Челси ще търси повече готови играчи за следващата стъпка
- Карик: Манчестър Юнайтед показа характер след загубата от Лийдс
- Росеньор: Доминирахме, но една грешка ни струваше мача
- Манчестър Юнайтед измъкна минимална победа над Челси
- Челси обмисля продажба на Енцо Фернандес
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]