Ливърпул отказал 200 млн. за Салах
Крилото на Ливърпул Мохамед Салах се е съгласил да премине в саудитския Ал- Итихад през лятото, но ръководството на клуба е отказало сделка. Това съобщава саудитското издание Asharq Al-Awsat .
През лятото саудитският клуб предложи 200 милиона евро за египтянина. Самият играч чрез свой представител се съгласи с този трансфер. Собствениците, изпълнителният директор и Юрген Клоп обаче настояха играчът да остане в Ливърпул, въпреки огромната финансова оферта от страна на саудитците.
Ал-Итихад искаше да направи Салах най-добре платеният футболист в света.
Настоящият договор на 31-годишното крило с мърсисайдци е до 30 юни 2025 г. Transfermarkt го оценява на 65 милиона евро.
Този сезон Мо Салах изигра 17 мача за Ливърпул, като отбеляза 12 гола и направи 4 асистенции.
По-рано беше съобщено, че Ал Итихад отново ще направи оферта за Салах през зимата.
- Юрген Клоп и Манчестър Юнайтед? Истината зад новите слухове
- Огромен удар за Ливърпул: 120 милиона паунда под въпрос без Шампионска лига
- Ливърпул срещу Рексъм на „Янки Стейдиъм“: английските клубове тръгват на лятно турне в САЩ
- Ливърпул няма да връща Куанса това лято въпреки проблемите в защита
- Ван Дайк след шокиращата загуба: Бяхме бавни и предвидими
- Джерард разкритикува Ливърпул след шокиращата загуба от Уулвс
- Лоши новини за Ливърпул: новото попълнение Жереми Жаке ще бъде оперирано
- Исторически антирекорд за Ливърпул след драмата с Уулвс
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]